Sobota, 04 maja 2024, Imieniny: Floriana, Michała, Moniki PL EN | |

Ferie z archeologią

W ferie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na wtorkowe warsztaty:

13.02. godz. 11:00-12:30 – Zatańczmy, jak na królewskim dworze

Każdy wie, że taniec to doskonała zabawa. Od stuleci nic się przecież nie zmieniło! Wesoła muzyka, układy taneczne, kolorowe suknie dam i nienaganne maniery panów stanowiły ważny element rozrywki na arystokratycznych dworach. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jakie tańce znali bywalcy królewskich balów i sami spróbują swoich sił w dawnych tańcach.

20.02. godz. 11:00-12:30 – Grody, twierdze, machiny oblężnicze, czyli technika dla każdego

Na zajęciach będzie można zobaczyć jak zdobywano grody i w jaki sposób mieszkańcy starali się je zabezpieczyć przed atakiem. Zaprezentowane zostaną  machiny oblężnicze (od najprostszych taranów po specjalne wieże) oraz sposoby obrońców grodów na zniszczenie taranów i wytłumienie groźnych uderzeń. A co gdy nie udało się zdobyć grodu siłą? Wówczas sięgano do bogatego arsenału podstępów. Wszystkich, którzy chcą poznać sztukę i technikę walk przy pomocy machin oblężniczych, zapraszamy na warsztaty.

Zapisy przyjmujemy od 5 lutego 2018 r. drogą mailową na adres: rezerwat@muzarp.poznan.pl oraz telefonicznie na numer: 61 852 21 67.

Liczba miejsc ograniczona, wstęp na warsztaty dzięki specjalnemu biletowi „ferie z archeologią” – w cenie 1 zł.

KĄCIK GIER I ZABAW – czynny codziennie w godzinach pracy rezerwatu

Codziennie w czasie ferii zapraszamy wszystkie dzieci do kącika gier i zabaw w rezerwacie, w którym można pobawić się zabawkami „starymi jak świat”, zagrać w dawne gry planszowe (szachy, warcaby, trick-tracka, hnefatafl i inne), wykonać swoją miniaturę lub witraż bądź namówić opiekunów do rozegrania partii specjalnych, archeologicznych „Dobble” .