Środa, 04 sierpnia 2021, Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego PL EN | |

ZWIEDZAJ Z NAMI KOŚCIÓŁ MARII PANNY I OKOLICE

Nową atrakcją jest możliwość oglądania wnętrza ostrowskiej perełki gotyku, kościoła Najświętszej Marii Panny!

Zabytek został odnowiony, a w środku można obejrzeć ciekawe filmy, przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wycieczkę można rozszerzyć o spacer z archeologiem po wyspie oraz naszą najnowszą grę terenową "Połącz kropki".

Zachęcamy Państwa do odwiedzin!

rezerwat@muzarp.poznan.pl

Zwiedzanie w ciągu tygodnia:

Zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny w ciągu tygodnia, połączone jest z wizytą w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci zarówno dla grup zorganizowanych jak i dla turystów indywidualnych[1].

Z tego regulamin zwiedzania będzie obejmować:

Zwiedzanie grupowe:

• Od wtorku do piątku: w godzinach pracy Rezerwatu Archeologicznego Genius loci (RGL) (wtorek-czwartek 10.00-16.00; piątek: 10.00-18.00)
  1. Grupy zorganizowane (z przewodnikiem bądź klasy z opiekunem), po wykupieniu biletu wstępu do rezerwatu i zwiedzeniu obiektu będą również mogły odbyć bezpłatną wycieczkę po kościele NMP[2]
  2. W poniedziałki, w ograniczonym zakresie zwiedzanie będzie dostępne wyłącznie dla grup zorganizowanych lub klas z rezerwacją wyprzedzającą termin zwiedzania o 7 dni roboczych, w godzinach 13.00-15.00.

Zwiedzający indywidualni:

Od wtorku 13 lipca 2021 w dni powszednie o godzinie 11.00 dla turystów indywidualnych istnieje możliwość zwiedzenia połączonej trasy turystycznej, w której skład wchodzą Rezerwat Archeologiczny Genius Loci oraz Kościół NMP in Summo. Wstęp do Rezerwatu jest biletowany, wstęp do kościoła jest bezpłatny, ale w tygodniu nie ma możliwości zwiedzenia kościoła bez uprzedniej wizyty w Rezerwacie.

Tel. 61 852 21 67  rezerwat@muzarp.poznan.pl

Weekendy, święta

Bezpłatny wstęp dla wszystkich zwiedzających do kościoła NMP (soboty i niedziele oraz dni wolne), w godzinach ustalonych przez Kurię Metropolitalną od godziny 10.00 do godziny 18.00. W tym czasie do zwiedzania nie są konieczne zapisy.

Wyjątkiem będą sprawowane okazjonalnie nabożeństwa okolicznościowe. W trakcie sprawowania liturgii wstęp w celu zwiedzania nie będzie możliwy.

[1] W myśl zapisów projektu „Tu się wszystko zaczęło – ekspozycja świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu” Rezerwat Archeologiczny Genius loci spełniać powinien funkcję konsolidującą i porządkującą merytoryczny zakres realizowanych zadań. Skupiono tu najszersze spektrum informacji. Z racji poświęcenia w projekcie głównej uwagi badaniom archeologicznym Ostrowa Tumskiego, wizyta w Rezerwacie Archeologicznym – jednostce dedykowanej tej problematyce, winna rozpoczynać zwiedzanie efektów projektu.

[2] Przewodnicy po odbytym szkoleniu przeprowadzonym przez archeologa – pracownika  RGL mogą oprowadzać po rezerwacie grupę samodzielnie, przewodnicy bez szkolenia zobowiązani są do wykupienia szkolenia przez archeologa

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.