Czwartek, 21 listopada 2024, Imieniny: Janusza, Marii, Reginy PL EN | |

Wystawa stała - Pokolenie 966

 

 

Rezerwat Archeologiczny Genius loci kryje w sobie olbrzymi wykop archeologiczny zachowany w podziemiach Ostrowa Tumskiego.

Jest to miejsce, w którym  odkryto doskonale zachowane konstrukcje wału obronnego grodu poznańskiego z X wieku. Zwiedzający mogą podziwiać wielkie dzieło inżynierii wczesnośredniowiecznej.

Dzięki nowoczesnemu otoczeniu i multimedialnym metodom przybliżania tematyki, każdy ma niepowtarzalną okazję do poznawania dziejów tego miejsca pod różnym kątem i z różnej perspektywy. 

Zwiedzanie rezerwatu rozpoczyna projekcja filmu dostępnego w wersji popularnonaukowej (czas trawania 25 min.) oraz dla dzieci (czas trwania ok. 8 min.). Seans odbywa się w Sali Multimedialnej i jest dostępny w pięciu wersjach językowych:

-po polsku,

-po angielsku,

-po niemiecku,

-po francusku,

-po rosyjsku.

Drugą część wizyty stanowi zwiedzanie ekspozycji ukazującej relikty wału grodowego z X wieku oraz fundamenty muru z XVI wieku z audioprzewodnikiem. Audioprzewodniki również dostępne są w pięciu językach i dwóch wersjach (dla dorosłych i dzieci). Czas trwania zwiedzania to ok. 30 min.

 

 

Rezerwat Archeologiczny Genius loci  jest placówką Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.

Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

galeria
galeria
galeria

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.