Piątek, 18 października 2024, Imieniny: Hanny, Klementyny, £ukasza PL EN | |

Projekt ”Joska i tajemnica złotej rybki” - katalog wystawy rezerwatu dla dzieci

"Jośka i tajemnica złotej rybki" to fabularna opowieść o dziewczynce, która dzięki swojej wyobraźni i niezwykłym zabytkowym przedmiotom pochodzącym z wykopalisk na Ostrowie Tumskim przenosi się do czasów, kiedy Poznań był potężnym piastowskim grodem. Wraz z nowo poznaną przyjaciółką - Dobromiłą - oraz swoimi wiernymi zwierzakami Jośka przeżywa fantastyczne przygody ucząc się jednocześnie wielu nowych rzeczy o życiu we wczesnym średniowieczu.

Autorką powstającego katalogu jest Agnieszka Horemska-Wiącek - archeolożka, pracowniczka Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, pisarka z zamiłowania. Prywatnie jest mamą dwójki urwisów, które, wykazując się ogromną ciekawością świata, stały się inspiracją dla postaci rezolutnej dziewczynki z opowiadań.

Publikacja zostanie ozdobiona ilustracjami autorstwa Karoliny Andys - twórczyni między innymi komiksu "Jaś i Małgosia. Fantastyczna przygoda w Rezerwacie Archeologicznym" i gry terenowej "Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim". Inspiracją dla szaty graficznej staną się rysunki dzieci.

Promocja książki planowana jest na Mikołajki, 6 grudnia 2024 r. Serdecznie zapraszamy!

Wydanie katalogu dla dzieci zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w formie dotacji celowej.