Piątek, 26 kwietnia 2024, Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda PL EN | |

Gotycki Świat - ferie w rezerwacie

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty „Gotycki Świat”!

Gotyk – styl, który zapanował w Europie od XII wieku, przejawiał się w wielu różnych sztukach: architekturze, rzeźbie, malarstwie. Jest to styl piękny, majestatyczny, ale i tajemniczy. Z tego względu Rezerwat Archeologiczny chciałby przybliżyć go Państwu i zaprasza dzieci w wieku od 6 do 11 lat na warsztaty, będące częścią projektu „Gotycki Świat”:

29.01.2020, godz. 11.00 – „ Światłem malowane – o gotyckich witrażach”  - Warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, jak wyglądały gotyckie kościoły, zwiedzą poznańską katedrę, a także stworzą swoje własne witraże!

04.02.2020, godz. 11.00 – „Piórem pisane – o gotyckiej kaligrafii” – Warsztaty, podczas których dzieci niczym średniowieczni skrybowie, wezmą do ręki ptasie piórka i atrament tworząc teksty stylem pisma gotyckiego!

Wstęp dla dzieci 6-12 lat. Koszt 7 zł. Na warsztaty obowiązują zapisy. Tel. 61 852 21 67, e-mail: rezerwat@muzarp.poznan.pl