Piątek, 26 kwietnia 2024, Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda PL EN | |

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci – Weekend na Szlaku Piastowskim (szereg imprez zaplanowanych od 18 czerwca do 17 lipca 2021!)

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci – Weekend na Szlaku Piastowskim   (szereg imprez zaplanowanych od 18 czerwca do 17 lipca 2021!)

1. Zapraszamy do zwiedzania rezerwatu gdzie czeka wyprawa w głąb ziemi do oryginalnych konstrukcji grodu poznańskiego, zabytków archeologicznych i wielu nowości. Prezentujemy dwa filmy dla dzieci i dorosłych (w pięciu wersjach językowych), nowe ścieżki audioprzewodników, liczne prezentacje multimedialne, videomapping, i „galerię przodków” w postaci hologramów ukazujących rekonstrukcje wyglądu pierwszych poznaniaków. Zapraszamy do pleneru rezerwatu z archeologiczną piaskownicą.

1. 26-27 czerwca – Święto Piotra i Pawła - Imieniny Miasta na Ostrowie Tumskim w Poznaniu.

Wycieczki archeologiczne po Ostrowie Tumskim

• Sobota 26.06 godz. 11.00  i 16.00 spacer z archeologiem śladami największych znalezisk archeologicznych wyspy tumskiej. Specjalną atrakcją będzie wizyta w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci i w kościele Najświętszej Marii Panny in Summo, który został odremontowany po prawie pół wieku i udostępniony do zwiedzania.
  • Niedziela 27.06 godz. 13.30 spacer z archeologiem śladami największych znalezisk archeologicznych wyspy tumskiej. Specjalną atrakcją będzie wizyta w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci i w kościele Najświętszej Marii Panny in Summo, który został odremontowany po prawie pół wieku i udostępniony do zwiedzania
  • Sobota 26.06. godz. 20.00. Koncert zespołu Anonymous w Kościele Najświętszej Marii Panny in Summo
  • Wtorek 29.06 godz. 11.30 po uroczystej Mszy Świętej, spotkanie przy kościele Kościele Najświętszej Marii Panny in Summo i spacer wokół reliktów poznańskiego palatium

1. W każdą sobotę i niedzielę Weekendu Piastowskiego odbywać się będzie rodzinna gra terenowa na poznańskim Ostrowie Tumskim. Rodziny będą mogły samodzielnie odkrywać tajemnice wyspy w zabawie pt. "Połącz kropki".
  • Plansza do gry dostępna do pobrania ze strony rezerwatu lub fb, albo do odebrania osobiście w obiekcie rezerwatu. Gra bezpłatna z drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników.

1. W środy 07 i 14 lipca  godz. 13.00, zapraszamy na warsztaty dla dzieci śladami średniowiecznych skarbów Ostrowa Tumskiego. Spotkania stacjonarnie (limit ośmiorga dzieci lub zgodny ze zmianami rekomendowanymi przez MZ i MKiDN). Tematy i forma warsztatów ogłaszane będą z tygodniowym wyprzedzeniem.
  • Zapisy pod adresem mailowym rezerwatu rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 852 21 67 (warsztaty płatne – cena 7 zł).

1. „Jośka w średniowieczu” – cykl opowiadań w formie audycji. Publikacja w piątek 25 czerwca, na fb i stronie internetowej rezerwatu.
  • odsłuchanie i pobranie bezpłatne.

1. W lipcu od wtorku do piątku wszystkie grupy zorganizowane zwiedzające rezerwat, będą mogły odwiedzić również kościół Najświętszej Marii Panny, który został odremontowany po prawie pół wieku i udostępniony do zwiedzania.

1. Zapraszamy również do zwiedzania rezerwatu on-line prze stronę internetową: https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/124