Środa, 01 grudnia 2021, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza PL EN | |

Senior wie pierwszy! 02.10. 2021 g. 11.00 - Weekend seniora z kulturą (akcja Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu)

Senior wie pierwszy! 02.10. 2021 g. 11.00 - Weekend seniora z kulturą (akcja Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu)

Zapraszamy serdecznie na wydarzenie zatytułowane „Senior wie pierwszy!” W jego trakcie planujemy wycieczkę po Ostrowie Tumskim z archeologiem. Celem naszej wspólnej wyprawy będzie przygotowanie seniorów do samodzielnego oprowadzenia swojej rodziny po nowych atrakcjach Ostrowa Tumskiego!

Zwiedzimy m.in. wnętrze kościoła Najświętszej Marii Panny in summo, a także ekspozycję szklanych konstrukcji związanych z  palatium Mieszka I.

W planach jest także spacer śladem umocnień grodu piastowskiego na Ostrowie Tumskim i bezpłatny bilet dla biorących udział w spotkaniu do zwiedzenia Rezerwatu Archeologicznego Genius loci wraz z rodziną.

Miejsce zbiórki będzie Kościół NMP in summo (vis a vis katedry poznańśkiej)

Na spotkaniach przestrzegany będzie limit miejsc - obowiązują zapisy: na adres mailowy: rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 852 21 67

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.