Środa, 08 maja 2024, Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława PL EN | |

Weekend ”Tu się wszystko zaczęło” 4.12.2021

W Barbórkę Rezerwat Archeologiczny Genius loci zabierze wszystkich pod ziemię do archeologicznych skarbów!

• O 11.00 archeolodzy wprowadzą dzieci w świat zabytków odkrytych w trakcie badań wyspy. Na warsztaty " W gruncie rzeczy.... czyli jak przedmiot staje się zabytkiem" obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 61 852 21 67, mailowe pod adresem rezerwat@muzarp.poznan.pl, lub przez formularz:

Koszt 7 zł od osoby.

Prosimy zapisywać dzieci najpóźniej na 24 godziny przed wydarzeniem!

• O 12.15 spacer z archeologiem przy kościele NMP i wokół palatium Mieszka I. Wstęp wolny.
  • Od 13.00 do 15.00 spotkanie z oryginalnymi zabytkami archeologicznymi odkrytymi w katedrze poznańskiej, palatium, pracowni złotniczej i kaplicy Dobrawy oraz na cmentarzu śródeckim. To pierwsza taka okazja po wielu latach na zobaczenie efektów prac archeologicznych. O tym, co znajduje się w gablocie opowiedzą profesjonaliści, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania. Wstęp po zakupie biletu do rezerwatu.

Na wszystkich wydarzeniach obowiązywać będą aktualne obostrzenia epidemiczne.