Czwartek, 28 marca 2024, Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni PL EN | |

Majówka w Rezerwacie Archeologicznym! - Bezpłatne zwiedzanie ekspozycji wałów i kościoła NMP

Już 30.04.2022 roku otwieramy sezon spacerów po Ostrowie Tumskim w Poznaniu!

Zapraszamy do zwiedzania Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, gdzie czeka wyprawa w głąb ziemi do oryginalnych konstrukcji grodu poznańskiego, zabytków archeologicznych i wielu nowości. Prezentujemy dwa filmy (dla dzieci i dorosłych w pięciu wersjach językowych), nowe ścieżki audioprzewodników, liczne prezentacje multimedialne, videomapping, i „galerię przodków” w postaci hologramów ukazujących rekonstrukcje wyglądu pierwszych poznaniaków. Wszystkie dzieci zapraszamy do pleneru rezerwatu gdzie czeka na nie archeologiczna piaskownica.

Przez całą majówkę zapraszamy do udziału w rodzinnej grze terenowej po Ostrowie Tumskim. Plansza do gry jest dostępna do pobrania ze strony https://rezerwat.muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/158, albo do odebrania osobiście w obiekcie. Dla pierwszych trzech uczestników, którzy ukończą zadanie, przygotowaliśmy książki Agnieszki Krzemińskiej Grody, garnki i uczeni.

Ponadto organizujemy bezpłatne zwiedzanie z komentarzem przewodnika:

30.04.2022 (sobota) – 12:00 – ekspozycja Rezerwatu Archeologicznego Genius loci,

3.05.2022 (wtorek) – 12:30 i 14:30 – kościół NMP i ekspozycja palatium.

oprowadzania bezpłatne, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

Godziny otwarcia w weekend majowy:

30.04.2022 r. - 10:00 -18:00

1-2.05.2022 r. - nieczynne

3.05.2022 r. - 10:00 - 15:00 - wstęp na ekspozycję bezpłatny

Запрошуємо відвідати заповідник, де на вас чекає експедиція в глибини землі до старовинних споруд
Познанського замку, археологічних пам’яток та багатьох інших нових та цікавих досліджень.
Пропонуємо до огляду два фільми (для дітей та дорослих у п’ятимовних версіях), нові треки
аудіогідів, численні мультимедійні презентації, відеомапінг та «галерею предків» у вигляді голограм,
що показують реконструкції зовнішності перших мешканців Познані.
Усіх дітей запрошуємо на відкритий майданчик заповідника, де на них чекає археологічна пісочниця.
30.04. -  12.00. Зустріч з археологом на виставці «Покоління 966» - екскурсія по експозиції
заповідника.
03.05. -  12.30 i 14.30. Зустріч біля костьолу Пресвятої Богородиці (kościół NMP) та екскурсії по
храму та околицях.
Протягом травневих свят ми запрошуємо вас скористатися сімейною просторовою грою на Острові
Тумському. Сім’ї зможуть самостійно відкрити таємниці острова в грі під назвою «З’єднай точки».
Ігрове поле доступне для завантаження з веб-сайту заповідника або у Facebook, також його можна
забрати особисто у заповіднику. Гра безкоштовна.