Niedziela, 24 czerwca 2018, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny PL EN | |

Kiedy Polska była mała

Kiedy Polska była mała

Jak to było KIEDY POLSKA BYŁA MAŁA?

Poznajcie razem z dziećmi pamiątki „małej Polski”, czyli najważniejsze zabytki, które pamiętają początki naszego państwa.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” we współpracy z muzeami z Gniezna, Poznania, Ostrowa Lednickiego, Krakowa, Wrocławia i Gdańska wydała książkę pod tytułem "Kiedy Polska była mała. Rodzinny przewodnik po zabytkach pamiętających początki państwa polskiego". 

Razem z dziewięcioletnią narratorką, Polą, czytelnicy poznają odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące naszej historii sprzed tysiąca lat, m.in. czy Polska była kiedyś mała? Jaki prezent dostała z okazji swojego chrztu i czy na pewno się z niego ucieszyła? Co wspólnego ma stanowisko archeologiczne z bałaganem na biurku? Dlaczego wały obronne słowiańskich grodów nie rozsypywały się jak bierki? Czym bawiły się dzieci tysiąc lat temu? Z czym nasi przodkowie nie rozstawali się, tak jak my ze smartfonem?

Bohaterka wraz z rodzicami odwiedza muzea i rezerwaty archeologiczne w kolebce Państwa Polan (Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki) oraz w jego późniejszej stolicy ‒ Krakowie. Wybiera się też do granicznych grodów: Wrocławia i Gdańska. 

Cały nakład książki będzie dystrybuowany bezpłatnie w ramach konkursów, działań edukacyjnych i promocyjnych organizowanych zarówno przez Fundację „Trasa dla Bobasa”, jak i współpracujące przy powstaniu książki muzea i jej patronów medialnych. Na wiosnę 2018 r. na stronie Fundacji zostanie opublikowany także bezpłatny e-book i audiobook.

Jak otrzymać swój egzemplarz książki dowiecie się na: www.trasadlabobasa.pl/kiedypolskabylamala

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:
trasadlabobasa.pl/kiedypolskabylamala

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.