Środa, 08 lutego 2023, Imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii PL EN | |

Działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane w ramach UNICEF/ Заходи для дітей та молоді, біженців з України (фінансуються ораганізацією ЮНІСЕФ)

Działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane w ramach UNICEF/ Заходи для дітей та молоді, біженців з України (фінансуються ораганізацією ЮНІСЕФ)

 

 

Zadanie sfinansowano ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) przy wsparciu Miasta Poznania /Завдання було профінансовано Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки міста Познань

Działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane w ramach UNICEF (dotacja celowa) organizowane przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu w okresie od 24.10 do 31.12.2022 r.

Rezerwat Archeologiczny Genius loci

Warsztaty integracyjne i lekcje muzealne:

19.11 – w godz. 12.30-14.00 - Lekcja muzealna „Legendy o początkach Państwa Polskiego”. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, z tłumaczeniem na j. ukraiński.

26.11 – w godz. 11.00 – 12.30 – Lekcja muzealna „Legendy o początkach Państwa Polskiego”. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, z tłumaczeniem na j. ukraiński.

10.12 – w godz. 10.30-12.00 -  "Archeologiczna choinka" - warsztaty tworzenia ozdób świątecznych dla rodzin z dziećmi z Ukrainy (w j. polskim i ukraińskim).

 

Wstęp na wystawy:

Bezpłatny wstęp na wystawy muzealne dla obywateli Ukrainy;

Drukowany przewodnik po wystawie stałej w języku ukraińskim.

Gra terenowa "połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim" - tłumaczona na język ukraiński, dostępna w kasie rezerwatu i na stronie pod linkiem

http://rezerwat.muzarp.poznan.pl/fotki/files/files/Ulotka%20UA%20str.pdf

 

Заходи для дітей та молоді, біженців з України (фінансуються ораганізацією ЮНІСЕФ)

Genius loci

Інтеграційні семінари та музейні заняття:

19 листопада - 12.30 - 14.00 – Музейне заняття «Легенди про початки Польщі». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

26 листопада –11.00 – 12.30 – Музейне заняття «Легенди про початки Польщі». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

10 грудня – 10.30-12.00 – Музейне заняття «Археологічна ялинка». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

 

Вхід на вистави:

Безкоштовний вхід на музейні вистави для громадян України;

Друкований путівник по постійній експозиції українською мовою.

Знайди медальйони, тобто декілька цікавих фактів про середньовічне городищегра на свіжому повітрі

http://rezerwat.muzarp.poznan.pl/fotki/files/files/Ulotka%20UA%20str.pdf

 

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.