Piątek, 19 kwietnia 2024, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa PL EN | |

Działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane w ramach UNICEF/ Заходи для дітей та молоді, біженців з України (фінансуються ораганізацією ЮНІСЕФ)

Działania na rzecz dzieci i młodzieży, uchodźców z Ukrainy finansowane w ramach UNICEF (dotacja celowa) organizowane przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu w okresie od 24.10 do 31.12.2022 r.

Rezerwat Archeologiczny Genius loci

Warsztaty integracyjne i lekcje muzealne:

19.11 – w godz. 12.30-14.00 - Lekcja muzealna „Legendy o początkach Państwa Polskiego”. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, z tłumaczeniem na j. ukraiński.

26.11 – w godz. 11.00 – 12.30 – Lekcja muzealna „Legendy o początkach Państwa Polskiego”. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, z tłumaczeniem na j. ukraiński.

10.12 – w godz. 10.30-12.00 -  "Archeologiczna choinka" - warsztaty tworzenia ozdób świątecznych dla rodzin z dziećmi z Ukrainy (w j. polskim i ukraińskim).

Wstęp na wystawy:

Bezpłatny wstęp na wystawy muzealne dla obywateli Ukrainy;

Drukowany przewodnik po wystawie stałej w języku ukraińskim.

Gra terenowa "połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim" - tłumaczona na język ukraiński, dostępna w kasie rezerwatu i na stronie pod linkiem

Genius loci

Інтеграційні семінари та музейні заняття:

19 листопада - 12.30 - 14.00 – Музейне заняття «Легенди про початки Польщі». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

26 листопада –11.00 – 12.30 – Музейне заняття «Легенди про початки Польщі». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

10 грудня – 10.30-12.00 – Музейне заняття «Археологічна ялинка». Заняття проводитимуться польською мовою з перекладом на українську.

Вхід на вистави:

Безкоштовний вхід на музейні вистави для громадян України;

Друкований путівник по постійній експозиції українською мовою.

Знайди медальйони, тобто декілька цікавих фактів про середньовічне городищегра на свіжому повітрі