Wtorek, 18 czerwca 2024, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli PL EN | |

Kolejna nagroda dla ”Ducha Palatium”! - Art In Architecture Festival

Kolejna nagroda dla ”Ducha Palatium”! - Art In Architecture Festival

Dzielimy się wspaniałą informacją - kolejne grono specjalistów wyróżniło w konkursie Art In Architecture Festival 2022, (w kategorii Przestrzeń Publiczna https://artinarchitecturefestival.com/), jakość "Ducha palatium"! Instalacja ze szkła artystycznego ukazuje zarys najstarszego pałacu Mieszka I, odkrytego w 1999 r przy kościele NMP na Ostrowie Tumskim, dzięki badaniom Wydziału Archeologii UAM, kierowanym przez prof. Hannę Kóčkę-Krenz. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym Partnerom!
Archeolodzy z Rezerwatu Genius loci byli pomysłodawcami i wykonawcami koncepcji merytorycznej upamiętnienia tego ważnego obiektu i jego odkrywców. Propozycję i wykonane artystycznej, szklanej formy zawdzięczamy firmie Archiglass - Galeria Szopa Jazowa, a zaprojektowana została w Pracowni Architektonicznej Przemysław Woźny.
Przypominamy, że jest to część zrealizowanego w zeszłym roku projektu, w którym zastosowano różne działania artystyczne opowiadające średniowieczną historię poznańskiej wyspy katedralnej. Zapraszamy do poznawania wszystkich nowości w plenerze Ostrowa Tumskiego i Rezerwacie Archeologicznym Genius loci.
 

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.