Piątek, 29 marca 2024, Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona PL EN | |

”Katedra i uniwersytet - piękny spadek gotyku” - wykład prof. Grzegorza P. Kucharczyka w ramach cyklu ”Oblicza Gotyku”

Projekt „Oblicza gotyku” ma na celu ukazanie genezy zjawiska jakim jest gotyk, poszukiwanie jego źródeł i wzorców stanowiących podstawę tożsamościową Europy. Projekt realizowany dzięki prelekcjom specjalistów, koncertu muzyki inspirowanej gotykiem jako emanacji sfery nierozerwalnie związanej z kulturą tej epoki i wystaw ukazujących bogactwo treści składających się na oblicza gotyku. Projekt o zakresie ogólnoeuropejskim jaki i lokalnym - odnosi się do ziem polskich, a szczególnie do Poznania, gdzie znajdują się zabytki kluczowe dla rozwoju kultury polskiej, wyrastające z samych początków naszej państwowości.

Kolejną prelekcję wygłosi historyk, profesor Grzegorz P. Kucharczyk. Nosić będzie tytuł "Katedra i Uniwersytet - piękny spadek gotyku".

Zapraszamy do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci, ul. Posadzego 3 na Ostrowie Tumskim 17. lutego 2023 (piątek) o godzinie 18:00.