Niedziela, 28 kwietnia 2024, Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa PL EN | |

WYSPA GOTYKU - letnie warsztaty w Genius loci

Rezerwat Archeologiczny Genius loci serdecznie zaprasza dzieci na cykl warsztatów letnich "Wyspa gotyku", które w tym roku są częścią projektu "Oblicza gotyku".

Zajęcia odbywać sie będą w każdy wtorek i czwartek lipca i sierpnia o godzinie 13:00.

Warsztaty w cenie 10,00 PLN, obowiązują zapisy pod adresem mailowym rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 618522167, w godzinach pracy rezerwatu.

Ponadto w plenerze rezerwatu przez całe lato będzie można skorzystać ze strefy relaksu, stworzyć rysunek na chodniku, czy pobawić się w archeologicznej piaskownicy.

Odkrywców Wyspy Tumskiej w każdym wieku zachęcamy do udziału w grach terenowych dostępnych w kasie rezerwatu:

- "Połącz kropki, czyli kilka Ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim" - wersja PL i UA

- "Poznaj kościół NMP z Rycerzem Gorykiem!" - w wersji polskiej

Program warsztatów:

Lipiec:

4.07.2023 r. - W gotyckim mieście

Rycerz Goryk zabierze uczestników na wycieczkę do swoich czasów przy pomocy nowoczesnych technologii, by pokazać jak żyli ludzie w późnym średniowieczu. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

6.07.2023 r. – Buduj jak Hanusz Prus!

Rycerz Goryk wraz ze swoim przyjacielem - budowniczym Hanuszem -opowiedzą o najnowszym wynalazku używanym w budownictwie średniowiecznym – cegle. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

11.07.2023 r. – Anioły i gargulce

Razem z Rycerzem Gorykiem spróbuj swoich sił w roli gotyckiego rzeźbiarza! Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

13.07.2023 r. -  Kolory gotyku

Zbuduj swój własny witraż niczym z okien kościoła NMP in Summo. Pomorze Ci w tym Jak zwykle niezawodny Rycerz Goryk. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

18.07.2023 r. – Ostrołuki i łuki

Rycerz Goryk spróbuje wytłumaczyć uczestnikom co nieco oarchitekturze gotyku, czyli jak to się wszystko trzyma tam w górze? Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

20.07.2023 r. – Być jak skryba

Pod okiem Rycerza Goryka spróbuj swoich sił w gotyckiej kaligrafii i iluminacji ksiąg. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

25.07.2023 r. – Gotycki labirynt

Rycerz Goryk ma dla Ciebie bardzo trudne zadanie. Aby je wykonać wyrusz na specjalnie przygotowaną grę terenową po Ostrowie Tumskim! Gra terenowa dla młodzieży w wielu 10-14 lat.

27.07.2023 r. – Archeologia na… gotyk!

Na finał lipcowych warsztatów Rycerz Goryk zaprasza dzieci do Archeologicznej piaskownicy na wykopaliska. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Sierpień:

1.08.2023 r. - W gotyckim mieście

3.08.2023 r. – Buduj jak Hanusz Prus!

8.08.2023 r. – Anioły i gargulce

10.08.2023 r. -  Kolory gotyku

17.08.2023 r. – Ostrołuki i łuki

22.08.2023 r. – Być jak skryba

24.08.2023 r. – Gotycki labirynt

29.08.2023 r. – Archeologia na… gotyk!

Na finał sierpniowych warsztatów Rycerz Goryk zaprasza dzieci do Archeologicznej piaskownicy na wykopaliska. Warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Projekt „Oblicza gotyku” dofinansowano ze środków Samorządu Województwa  Wielkopolskiego.