Piątek, 26 kwietnia 2024, Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda PL EN | |

Zapraszamy do zabawy!

Dziady, autor ilustracji: Bazyl Gierczak, 2014

Koniec roku szkolnego, nadszedł czas na relaks!

W piątek 22.06 zachęcamy do skorzystania z placu dawnych zabaw – w otwartym plenerze rezerwatu z nową aranżacją rodziny z dziećmi mogą spędzić miłe chwile, bawiąc się kopiami zabawek i gier sprzed stuleci.

23.06 w godzinach 12.00-15.00 zapraszamy na sobotę z książką "Historia Poznana".

Publikacja została oparta na pomyśle napisania razem z dziećmi historii przygód ich rówieśnika, chłopca o imieniu Poznan, żyjącego na Ostrowie Tumskim w przełomowym okresie dziejów – tuż przed przyjęciem chrztu przez księcia Mieszka I.  Wszak legendarny założyciel miasta też był kiedyś dzieckiem i przeżywał ciekawe przygody!

W programie spotkanie z autorką książki Magdaleną Sprenger i wspólne czytanie (kto włączy się w głośne czytanie, czy to duży, czy też mały, otrzyma egzemplarz książki). Dzieci będą mogły skorzystać z przygotowanych strojów i rekwizytów, które pozwolą wcielić się w postaci z książki i wykonać pamiątkowe zdjęcie.

Oba wydarzenia zorganizowano w ramach akcji Weekend na Szlaku Piastowskim.