Środa, 01 grudnia 2021, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza PL EN | |

Noc Muzeów w Genius Loci

Noc Muzeów w Genius Loci

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci serdecznie zaprasza na Noc Muzeów 18. V  2019

godz . 11.00-12.30 – "Budowniczy grodu" – warsztaty dla dzieci od 6 lat

Jak wyglądał Ostrów Tumski 1000 lat temu? Kim byli budowniczowie poznańskiego grodu? Jak pracowali? Jak wyglądał otaczający ich świat? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy na nasze warsztaty! Dowiecie się na nich jak wyglądała architektura i inżynieria w czasach Mieszka I, zobaczycie oryginalne pozostałości tysiącletnich fortyfikacji, spróbujecie ułożyć makietę grodu, a na koniec każdy z Was spróbuje swoich sił w roli budowniczego i stworzy model swojej własnej osady obronnej.

(ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy – rezerwat@muzarp.poznan.pl lub tel. 61 852 21 67). 

godz. 17.00 – pokaz szermierki historycznej w wykonaniu grupy SALUT – wojska polskie (pancerni i szlachta) zetrą się z Tatarami. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w lekcji fechtunku szablą. 

godz. 18.00 – spotkanie z Łukaszem Gruszczyńskim, artystą rzeźbiarzem, który zaprojektował majestatyczną instalację wznoszącą się nad ulicą Posadzego (rzeźba powstaje przy Rezerwacie Genius Loci. W maju będzie realizowany ostatni etap jej wznoszenia). 

godz. 18.45 – prezentacja pt. „Jak budowano wały obronne Mieszka I”- autor: Mateusz Sikora

godz. 20.00-21.00 - Spotkanie plenerowe z artystami krakowskimi  dr Miłoszem Pobiedzińskim i dr Magdaleną Siejko-Pobiedzińską, którzy opowiedzą  o instalacjach plastycznych powstałych w ramach projektu Akademia Genius loci. Blask Christianitatis. Dla zainteresowanych dostępne będą bezpłatne egzemplarze publikacji albumowej o tym samym tytule.

Wystawa czasowa dostępna w trakcie Nocy Muzeum: „Pomiędzy katedrą a kolegiatą – Poznań w czasach biskupa Jana Lubrańskiego”.

 

FONTES VOL. 44

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego
w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.